چرا فراخوان منصور اسانلو مورد حمایت ضد انقلاب قرار نگرفت

همزمان با فرارسیدن روز جهانی کارگر که در ایران مصادف است با 11 اردیبهشت، ضدانقلاب که خود را به آب و آتش میزند تا بتواند در ایران اعتراضات و اعتصابات کارگری گسترده ای شکل دهد این بار نیز روز کارگر از این قاعده مستثنی نبوده و با فراخوان های گوناگون و گسترده یک بار دیگر ماهیت پلید خود را نشان داده اند.
 منصور اسانلو (عضو اخراج شده سندیکای کارگری) نیز از چند روز قبل از روز کارگر با انتقاد از نبود مجوز برای برپایی اعتراضات کارگری در ایران فراخوان تجمع در مقابل استانداری ها را اعلام کرده بود. وی که به این فراخوان خود امید داشت با حضور در شبکه های مختلف ضدانقلاب از جمله بی بی سی فارسی و اندیشه طی مصاحبه ای ضمن اعتراض به نبود مجوز، خواستار تجمع کارگران در مقابل استانداری ها در سراسر کشور شد.
وی که یکی از فعالین کارگری در سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه (شرکت واحد) بود ، در دی ماه سال 91 به دوستان خود خیانت کرد و از کشور گریخت. وی که هدف خود از فعالیت در سندیکای کارگری را دسیسه ای برای رسیدن به شهرت و کسب پناهندگی سیاسی قرار داده بود در حال حاضر در خارج از کشور با همکاری و کمک ضدانقلاب در راستای تخریب جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی از جمله سازمان ملل (UN) و سازمان بین‌المللی کار (ILO)گام بر میدارد.
خیانت منصور اسانلو چه بود؟
منصور اسانلو که در راستای کسب شهرت و پناهندگی سیاسی دست به اقدامات غیر قانونی زیادی از جمله برنامه ریزی برای تجمعات غیرقانونی کارگران و مدیریت اعتصابات کارگری زده بود در کارنامه خود سه بار محاکمه و زندان را دارد که به اتهامات زیادی چون اقدام علیه امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی و تشکیل سندیکای غیرقانونی را محاکمه و به زندان محکوم شد.
اسانلو  در سال 91 که دوران محکومیت پنج ساله خود را می گذراند با سوءاستفاده از رافت اسلامی سیستم قضایی، استحقاق مرخصی از زندان را یافت که در پی آن با خیانت به یکی از دوستان صمیمی خود به نام "منصور حیات غیبی" همسر وی به نام "مریم ضیاء" را که با هم اختلاف خانوادگی داشتند از این فرصت سوء استفاده نمود و با تحریک احساسات این خانم وی را اغفال نموده و با هم به ترکیه گریختند. و از سفارت امریکا درخواست پناهندگی نمود. در پی این دزدی آشکار، آقای منصور حیات غیبی از منصور اسانلو به اتهام دزدی ناموس از وی شکایت می نماید. همزمان با این بی آبرویی اتحادیه سندیکای کارگری شرکت واحد اتوبوسرانی تهران طی نامه ای به فدراسیون جهانی کارگران حمل ونقل (ITF) وی را از عضویت این سندیکا برکنار می نماید.


/ 1 نظر / 55 بازدید
هتل شبستان رشت

سلام دوست عزیز وبتون خیلی باحاله ، بی نظیره امیدوارم موفق باشید - خواهش میکنم یه سری به ما بزنید - اگه حال و حوصله داشتید نظر هم بزارید - منتظرتون هستم [گل]