قوانین مجازات اسلامی باید حذف شوند/ سند

لاغ - تقی رحمانی از فعالان ملی مذهبی و مشاور مهدی کروبی مدعی شده زمان آن رسیده که مجازات اعدام از قوانین کشور حذف شود. وی در صفحه فیسبوک خود نوشته است باید روشنفکران و روحانیون اصلاح طلب و جامعه مدنی ، وکلا با نمایندگان مجلس و قوه قضائیه برای لفو قانون اعدام با هم به گفتگو بنشینند. به نظر می رسد جامعه ما نیاز به چنین تحرکی از سوی روشنفکران و روحانیون و دانشجویان و فعالان مدنی دارد!

تقی رحمانی

این عضو شورای ملی مذهبی مدعی است برای لغو قوانین مجازات اسلامی از قوانین کشور باید ابتدا این طرح از داخل کشور مطرح و زمینه ترویج آن باید از داخل کشور کلید بخورد.شایان ذکر است که این بار اولی نیست که ضدانقلاب خارج از کشور به قوانین اسلامی حمله می کند، از جمله می توان به انتشار مطلب چند روز پیش تقی رحمانی علیه آیت الله لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه اشاره کرد.

به نظر می رسد انگیزه اصلی این اقدام آن باشد که در بین سران سه قوه، آیت الله لاریجانی، شفاف ترین و انقلابی ترین مواضع را نسبت به گروه ها و جریان های معاند و مخالف با انقلاب اسلامی و بخصوص فتنه گران سال 88 داشته و همین امر موجب شده است تا رسانه های وابسته به این گروه ها، کامشان تلخ شده و علیه ایشان موضع بگیرند.این عنصر فعال در فتنه 88  که سابقه دریافت جایزه هلمن در سال ۱۳۸۵ از سازمان دیده‌بان حقوق بشر را دارد، در بهمن سال 90 به طور غیر قانونی از طریق مرزهای غربی کشور گریخته است و هم اکنون در فرانسه اقامت دارد.

/ 0 نظر / 40 بازدید