انتشار اسناد کلاهبرداری شهرام همایون

شهرام همایون مدیر تلویزیون ضدانقلاب " کانال یک " پیش از فرار از ایران به تجارت و صادرات فرش و خشکبار به کشورهای اروپایی مشغول بود.طبق تحقیقات به عمل آمده از سوی خبرنگار بولتن نیوز، امیر حمید همایون معروف به شهرام همایون در سال 1372 با پوشش یک شرکت صادرات ، واردات و صدور چندین چک بلامحل مجموعا به ارزشی بالغ بر دویست میلیون تومان اقدام به خرید و فروش از تجار تهران ، کاشان و قم نمود و پیش از موعد وصول چک ها از کشور متواری گردید . وی پس از این کلاهبرداری ، توانست بدلیل داشتن سابقه بازداشت در دهه 60 ، پناهندگی سیاسی بگیرد.
لازم بذکر است شهرام همایون پیش از تسخیر لانه جاسوسی ، با سفارت آمریکا یک رابطه خارج از ضابطه برقرار نمود که پس از تسخیر این سفارت خانه توسط دانشجویان خط امام، اسنادی دال بر همکاری این عنصر خود فروخته با سازمان های امنیتی آمریکا کشف گردید که منجر به دستگیری وی به مدت چند سال گردید .

همین امر سبب گردید خبرنگار بولتن نیوز با مراجعه به برخی از تجار ایرانی به بخشی از این چک های بلامحل دست یابد که جهت تنویر افکار عمومی آن را منتشر می نماییم . جالب اینجاست که وی با سود حاصل از کلاهبرداری اقدام به تاسیس شبکه ای ماهواره ای در خارج از کشور نموده است.چک بی محل امیر حمید همایون معروف به شهرام همایون در سال 1372 به مبلغ دو میلیون و چهارصد هزار تومان

گواهینامه عدم پرداخت وجه چک به مبلغ دو میلیون و چهارصد هزار تومان توسط شهرام همایون
/ 0 نظر / 101 بازدید