آنچه گنجی، انگلیس و آمریکا نفهمیدند

سایت فریبکار بی‌بی‌سی فارسی، به تازگی مطلبی را روی خروجی خود قرار داده و در آن تلاش کرده است به نحوی، مقام عظمای ولایت، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای، مدظله العالی را مورد هجمه قرار داده و در ذهن مخاطب، تصویری نامناسب و غیرواقعی ایجاد کند.

خباثت بی بی سی

خباثت بی‌بی‌سی فارسی و سیاست‌های القائی پشت صحنه آن که مستقیماً توسط وزارت خارجه و به طور غیرمستقیم توسط سازمان جاسوسی انگلیس (M.I.6) ارائه می‌شود، بر همه آشکار است. اینکه بی‌بی‌سی فارسی، از هر راست و دروغی برای خود داستان می‌بافد تا تحقیر کوتاه شدن دست انگلیس از منافع عظیم ایران به واسطه اخراج خاندان منحوس پهلوی توسط انقلاب اسلامی را جبران کند نیز بر کسی پوشیده نیست. به طور خاص آنکه طی سالهای اخیر، رسانه مغرض بی‌بی‌سی فارسی، هزینه زیادی را برای تولید اخبار و فیلم‌های گوناگون علیه مقام عظمای ولایت گذاشته و به خوبی دریافته که تا در ایران، ولی فقیه و نائب عام امام زمان ارواحنا فداه حاکم بوده و مردم حامی او باشند، براندازی این نظام و چپاول مجدد آن ممکن نیست.
اما این سایت، خبر خود را از ماهنامه فارین افرز (foreign affairs به معنای امور خارجه) متعلق به شورای روابط خارجی آمریکا (The Council on Foreign Relations) که مخفف آن CFR است، استخراج کرده است.
 

این شورا که از سازمانهای نیمه مخفی ـ نیمه علنی آمریکا می‌باشد، یکی از پرنفوذترین سازمانهای آمریکایی است که در آن شخصیت‌های متعددی از سرمایه‌داران، سیاستمداران، دانشمندان و بزرگان رسانه‌ای آمریکا حضور دارند و نه تنها سیاست خارجی، بلکه بخش مهمی از تصمیمات این کشور را برنامه‌ریزی و سازماندهی می‌کنند. این سازمان که از سال‌های ابتدایی قرن بیستم فعالیت علنی خود را آغاز کرده است، از لژهای بسیار بزرگ ماسونی آمریکاست که در ابتدا با تلاش یک سرمایه‌دار انگلیسی برای تشکیل امپراتوری واحد از نژاد انگلوساکسون شکل گرفت و در واقع CFR عملاً شعبه آمریکایی آن محسوب می‌شود و در انگلیس و برخی کشورهای دیگر نیز شعبه دارد.
این سازمان، با آنکه سلاطین طلا و الماس را در کنار بسیاری از صنایع، شرکت‌های عظیم فنی، تجاری، رسانه‌ای و دانشگاه‌های آمریکا به عنوان عضو در خود دارد، هیچ گامی را بدون برنامه‌ریزی برای منفعت بعدی آن برنمی‌دارد و خدمات قابل توجهی را نیز به اعضاء خود ارائه می‌کند. از جمله رسانه‌های تابعه این سازمان می‌توان به رسانه‌های غول پیکر CBS، NBC، نیویورک تایمز، واشنگتن پست، لس آنجلس تایمز و رسانه‌های دیگر اشاره کرد. این شورا فعالیت خود را با انتشار نشریه فارین افِرز علنی نمود و دیدگاه‌های خود را در این نشریه منعکس می‌کند. (مطالب بیشتر در باره این سازمان را می‌توانید در نشریه ارزشمند موعود، به قلم استاد پژوهشگر اسماعیل شفیعی سروستانی و یا از سایت مرصوص مطالعه نمایید)
 

این مجموعه عظیم، با در خدمت داشتن تحلیلگران متعدد و دسترسی به اطلاعات سازمانهای جاسوسی آمریکا، هنوز در تحلیل شرایط واقعی ایران اسلامی ناتوان است. از جمله آنکه پس از ارتحال امام خمینی رضوان الله تعالی علیه،‌ پایان عمر جمهوری اسلامی را اعلام کرد؛ با روی کار آمدن خاتمی، کار نظام را تمام شده انگاشت؛ در فتنه 88، تیر خود را به هدف خورده دید؛ و در برخی حوادث دولت دهم، تحلیل‌های صد من یک غاز ارائه کرد. آخرین مورد از ناتوانی آن‌ها برای تحلیل و تبیین شرایط ایران، درک نادرست از رئیس جمهور یازدهم بود؛ چنانچه انتظار داشتند او دست آشتی و تسلیم به سوی آمریکا دراز کند و تمام دستآوردهای انقلاب اسلامی را به پای آن‌ها بریزد. در حالیکه دیدند وی نیز بر آرمان‌های انقلاب تأکید دارد و فرمایشات رهبر معظم انقلاب را تکرار می‌کند.
لذا تحلیلگر این شورا، "ری تکیه" حق دارد در گفتگوی مفصل با نیویورک تایمز که بخشی از آن در سایت فارس منتشر شده است، با صراحت بیان کند: «سیاستمداران متخصص در امور ایران، هنوز نتوانسته‌اند ماهیت این کشور اسلامی را درک کنند و در مورد آن، با سردرگمی و گمراهی عمیقی روبرو هستند».
طبیعی است که در چنین موقعیتی، برای پاسخگویی به افکار شهروندان خود، از یک ایرانی دارای سابقه فعالیت سیاسی استفاده کنند؛ هرچند خوانندگان آمریکایی، با نظرات و عملکرد متناقض و متلون او در سالهای حضور در ایران و پس از آن آشنایی نداشته باشند.
اگبر گنجی در سالهای اولیه انقلاب، از عناصر افراطی و تندمزاج سپاه بود که در خیابانهای تهران، برخوردهای نامتعارف شدیدی با زنان بدحجاب داشت؛ بطوریکه روسری را با پونز، به پیشانی آن‌ها می‌دوخت و به اکبر پونز معروف شد. وی پس از اخراج از سپاه، مدتی با دوست و هم محله خود، سعید حجاریان در اطلاعات نخست وزیری همکاری کرد و پس از این تندروی‌ها و آشنایی با اعضای حلقه کیان، جذب تفکرات التقاطی سروش شد و از سوی دیگر بام افتاد و کم کم به انکار آموزه‌های وحیانی و اقدامات ضدامنیتی روی آورد و مدتی را در زندان گذراند. وی پس از آزادی از ایران گریخت و طناب نوکری مستقیم اجانب را بر گردن بست. (مطالب بیشتر درباره وی را می‌توانید از سایت ماهستیم مطالعه کنید)
وی در آخرین افاضات خود، مطالبی را مطرح کرده که کاملاً منبعث از تفکرات پریشان و وهم آلود خود وی است. وی در این مقاله که در نشریه فارین افرز منتشر شده، آورده است: «اکثر مردم ایران، در برابر معتقدین به مبانی دینی (بنیادگراها) ایستاده‌اند که انتخابات اخیر آن را به خوبی نشان داد. (منظور وی فتنه 88 است که وی با دغلکاری آن را برای خواننده خارجی مترادف حماسه سیاسی 92 قرار می‌دهد) خوی سلطه‌گری حاکمان ایران در مقابل خواست مردمی ایستاد و در یک تقلب بزرگ، نظر مردم را به آنچه می‌خواست تغییر داد».
این فرد متوهم با استناد به هم پیاله ضدانقلاب و فراری خود، عبداله رمضان زاده، سالهای ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد را بدترین سالهای 50 سال گذشته خوانده که مورد تأیید جدی [امام] خامنه‌ای بوده است. وی در عین حال مدعی می‌شود مشائی باعث شده تا [امام] خامنه‌ای دیگر نخواهد [آقای] احمدی نژاد بماند.
وی که از دست دادن دنیا و آخرت خود را از چشم دین و نظام اسلامی می‌بیند، در ادامه توهمات خود گفته است که «با این حال، نه احمدی نژاد، بلکه [امام] خامنه‌ای، مقصر تمام آن چیزهایی است که او دوست ندارد؛ چون او نیروهای سرکوبگر در اختیار دارد، به روش سلطانی حکومت می‌کند و نهادهای قانونی در ایران، تصمیم گیرنده نیستند».
 

تناقض‌گویی وی به اینجا ختم نمی‌شود و ادامه می‌دهد: «ایران مملو است از روشنفکران، زنان و جوانان بسیار باسواد و رشد اجتماعی و حقوقی پیشرفته». اما وی نتوانست تعارض وجود چنین جامعه عالی را با توهمی که در مورد سلطه‌گری حاکمیت در ایران پرورانده، برطرف کند.وی نوشتار آشفته خود را به خورد خواننده داده تا نهایتاً به او بباوراند که «همه چیز در ایران به رهبر آن ختم می‌شود». این البته شاه بیت تمامی رسانه‌های معارض (در خارج و احیاناً در داخل) طی سالهای اخیر است.
اگر این مقاله پریشان را متنی سفارشی از سوی CFR ندانیم، بازهم می‌شود به خوبی خط القاء شده پشت صحنه را در آن مشاهده نمود.وی که زخم خورده نظام است، کمک می‌کند تا مخاطب خارجی، تصویری ناقص‌تر و ضعیف‌تر از ایران به دست آورد و باز هم نتواند علت وفاداری ملت بصیر ایران به رهبر و نظام خویش را درک کند؛ و اینجاست که می‌توان مشکل تحلیلگران CFR در مورد عدم درک و شناخت صحیح از ایران را درک نمود. زیرا گنجی به عنوان نویسنده و تحلیلگر مورد توجه این سازمان، در قبال دستمزدی که از فارین افرز گرفته نیز وفادار نمانده و با تقلب و دغلکاری در ارائه حقیقت به خواننده آمریکایی خود، آن‌ها را بیشتر گمراه کرده است. و این گمراهی مادامی که آنها بر سنت‌های الهی پشت کرده‌اند، ادامه خواهد داشت.
نکته تأسف باری نیز وجود دارد و آنکه برخی رسانه‌های داخلی با عدم درک صحیح از خبر منتشر شده از بی‌بی‌سی فارسی و پشت صحنه آن، نسبت به درخ خبر و بازتاب آن در داخل اقدام نموده و ناخواسته به تکمیل پازل مشوش گویی یک لمپن سیاسی و یا رسانه فریبکار، کمک کرده‌اند که امید است نسبت به تصحیح اشتباه خود، اقدام کنند.
/ 1 نظر / 35 بازدید
نگین

سلام بلاگتون رو دیدم مطالب خوبی داشت ازش استفاده کردم اگه دوست داشتید از وب سایت ما هم دیدن کنید مطالبش راجع ساختمان هوشمند هستش مثل بیاری گیاهان و تغذیه حیوانات خانه هوشمند دسترسي و كنترل از راه دور خانه هوشمند سیستم های صوتی و تصویری خانه هوشمند کنترل روشنایی خانه هوشمند و .. اگه از مطالب وب سایت ما خوشتون اومد لطفا مارو لینک کنید ممنون که به من سر میزنید http://mehestan.org