اعتراف ضد انقلاب به ماهیت تروریستی منافقین/ نماینده سازمان ملل افشا کرد

مارتین کوبلر، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق روز سه‌شنبه ۲۵ تیر سران سازمان منافقین  را به نقض حقوق بشر ساکنان اردوگاه لیبرتی (آزادی) متهم کرد.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری مرصاد، مارتین کوبلر به شورای امنیت گفته است که سازمان ملل شکایاتی درباره عملکرد رهبران مجاهدین (منافقین) در اردوگاه لیبرتی دریافت کرده است.

رسانه ای ضد انقلاب و بیگانه هر گونه اخباری که به ضرر گروه های اپوزیسیون باشد را پوشش نمی دهند معمولا اینگونه اخبار در رسانه ای بیگانه سانسور می شود ولی تکرار جنایت های حقوق بشری منافقین در خصوص هواداران سابقش به حدی است که بی بی سی فارسی، رادیو فردا و خبرنامه گویا اعتراف کرده اند که منافقین ناقض حقوق بشر هستند.

4

مارتین کوبلر، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق

3

بی بی سی فارسی که گاهی تریبون سازمان منافقین است به نقض حقوق بشر منافقین اعتراف کرد

اعضای سازمان منافقین که پیش از این حدود بیست سال در اردوگاه اشرف در شمال عراق زندگی می‌کردند سال گذشته به محلی در نزدیکی بغداد به نام اردوگاه لیبرتی منتقل شدند. به گفته مارتین کوبلر، هم‌اکنون ۱۰۰ نفر دیگر در اردوگاه اشرف باقی مانده‌اند که از ترک این کمپ خودداری می‌کنند.

نماینده ویژه سازمان ملل در گزارش خود به شورای امنیت گفته است که “زیر پا گذاشتن حقوق بشر در اردوگاه لیبرتی باعث نگرانی فزاینده است.”

وی افزوده است: “روزانه صدها گزارش نظارتی به ‌دست ما می‌رسد که نشان می‌دهد زندگی ساکنان اردوگاه لیبرتی به شدت تحت کنترل قرار دارد”.

در بخش دیگری از گزارش آمده است که “تعداد قابل توجهی از ساکنان این اردوگاه به ناظران سازمان ملل گزارش کرده‌اند که به آنها اجازه ترک اردوگاه داده نمی‌شود و اجازه شرکت در روند انتقال از اردوگاه که توسط کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان پیشنهاد شده را ندارند.”

این گزارش می‌افزاید: ساکنان کمپ لیبرتی اجازه ندارند با بستگان خود در خارج از عراق و حتی با بستگانی که در داخل اردوگاه لیبرتی دارند تماس بگیرند.

مارتین کوبلر در ادامه گفته است: همچنین گزارش شده که سران اردوگاه لیبرتی از دسترسی برخی از ساکنان اردوگاه به پزشک و امکانات درمانی جلوگیری می‌کنند. آقای کوبلر که ماموریتش در عراق رو به پایان است و از ماه آینده همین سمت را در جمهوری دمکراتیک کنگو بر عهده می گیرد.

در هفته های گذشته ده ها نفر از ساکنان لیبرتی با گرفتن پناهندگی از کشورهای اروپایی از عراق خارج شده اند و به کشورهایی چون آلبانی و آلمان منتقل شده اند که در مصاحبه هایی اعلام کرده اند که دیگر هوادار سازمان مجاهدین نیستند و مدت حضور در سازمان را اسارت اعلام کرده اند.

یک سال قبل دانیل بنجامین، هماهنگ‌کنندۀ امور ضد تروریسم! در وزارت خارجه آمریکا، در این مورد گفته بود: مجاهدین خلق باید اردوگاه اشرف را تخلیه کرده و ساکنان آن به اردوگاه لیبرتی منتقل شوند. ایالات متحده پیشتر به مجاهدین خلق هشدار داده بود که زمان زیادی برای تخلیه اردوگاه اشرف باقی نمانده است و حذف نام مجاهدین خلق از فهرست سازمان‌های تروریستی دولت آمریکا به همکاری این سازمان در تخلیه اردوگاه اشرف بستگی دارد.

سازمان مجاهدین خلق که در فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده آمریکا قرار داشت بیش از دو دهه است که عراق را به عنوان پایگاه نظامی خود انتخاب کرده است، ولی به دنبال حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳، نیروهای این سازمان خلع سلاح شدند.

2

رسانه تبلیغاتی سازمان جاسوسی CIA  هم اعتراف کرد : سازمان منافقین نقض کننده حقوق بشر است

1

خبرنامه گویا رسانه مشترک وزات خارجه و سازمان CIA  هم به نقض حقوق بشر اعتراف کرد

 

/ 0 نظر / 22 بازدید